Drodzy Rodzice!
Przypominam, że zgodnie z Zarządzeniem nr 21 Wójta Gminy Adamówka z dnia 29 marca 2021 r. w dniach 14 - 18.02.2022 r. nastąpi przerwa w pracy oddziałów przedszkolnych.
Józef Połeć
Drodzy Rodzice!
Przypominam, że zgodnie z Zarządzeniem nr 21 Wójta Gminy Adamówka z dnia 29 marca 2021 r. w dniach 14 - 18.02.2022 r. nastąpi przerwa w pracy oddziałów przedszkolnych.
Józef Połeć
Dzien dobry!
Od 31 stycznia 2022 roku zaczynamy nowe półrocze. Następuje zmiana podziału godzin, który jest dostępny na stronie szkoły w zakładce Uczniowie i Rodzice. Uczniowie klas V - VIII pozostaja nadal na zdalnym nauczaniu. Do czasu powrotu do szkoły uczniów klas V - VIII odwozy dzieci będą w następujacych godzinach:
do Krasnego Pawłowej i Dobczy
poniedziałek - 11.50 i 13.50
wtorek- 12.50 - 13.50
środa - 11.50 i 13.50
czwartek - 11.50 i 12.50
piatek - 12.50
do Cieplic
poniedziałek - 11.50 i 12.50
wtorek- 12.50
środa- 12.50 i 13.50
czwartek- 12.50
piątek- 12.50
„Narodowy Dzień Dziadków w niektórych krajach jest świętem o charakterze państwowym – ma swój hymn i kwiatowy symbol w postaci niezapominajki”.
Dzień Babci i Dzień Dziadka – dni będące wyrazem wdzięczności
Dzień Babci i Dzień Dziadka, które obchodzimy w Polsce odpowiednio 21 i 22 stycznia, to dni rodzinne, choć celebrowane również w szkołach. Są wyrazem wdzięczności wnuków za obecność dziadków w ich życiu.
To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
– Rudolph Giuliani
W tych dniach wnuki szczególnie przypominają sobie o tym, by podziękować i docenić swoich dziadków za ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę.
Jaka jest historia Dnia Babci i Dnia Dziadka w Polsce? Pomysłodawcą oddania hołdu babciom był tygodnik „Kobieta i Życie”, który w 1964 roku wyszedł z taką inicjatywą. Natomiast w roku 1966 „Express Wieczorny” ogłosił 21 stycznia Dniem Babci na pamiątkę tortu wręczonego rok wcześniej aktorce Mieczysławie Ćwiklińskiej, która obchodziła wtedy 85. urodziny. Tortem z napisem „Dla babci” obdarowano ją po pierwszym akcie spektaklu, w którym grała właśnie babcię. Wytłumaczono jej, że w Poznaniu 21 stycznia obchodzi się Dzień Babci.
Obchody Dnia Dziadka 22 stycznia zaczęto celebrować później. Początkowo święto Dziadków miało przypadać 30 maja, w dniu urodzin Mieczysława Fogga. Ten termin jednak nie przyjął się.
Dzień Babci i Dzień Dziadka – warto pamiętać
W te dni wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, szkołach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizuje się corocznie spotkania, apele i wystąpienia artystyczne dzieci, wręcza się ręcznie robione laurki, kwiaty i podarki. Przesłanie tego dnia jest proste: pamiętajmy o swoich Babciach i Dziadkach. Znajdźmy chwilę na to, by poświęcić im swój czas i pokazać, że są dla nas ważni. Czasem wystarczy drobny gest, jeden telefon, chwila rozmowy, które mogą znaczyć wiele.
Dzieci z przedszkola w Adamówce również pamiętają o swoich Babciach i Dziadkach. Z okazji ich święta przygotowały upominki i poprzez stronę internetową złożyły serdeczne życzenia zdrowia, stalowej odporności i przesłały zdalnego buziaka.
„Buziak?- może być lecz zdalny,
bo jest reżim sanitarny.
Tulić także trzeba zdalnie,
ale KOCHAMY WAS realnie”
Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
W tym roku po raz szósty 6 stycznia 2022 roku odbył się Orszak trzech Króli. Ze względu na pandemię nie przybrał wielkiego rozmachu jak pierwsze 4, ale był znacznie bogatszy od poprzedniego roku, kiedy obowiązywały znacznie bardziej większe restrykcje. Orszak prowadził Michał Archanioł, za którym podążali Maryja z Józefem, Trzej Królowie, gwiazda, sztanadary Trzech Męrców oraz trójkolorowe orszaki. W tym roku do szopki udali się także kawalerzyści z 20 Ochotniczego Pulku Ułanów im. króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic, którym przewodniczył rotmistrz - Pan Paweł Guzy. Na drodze Orszaku pojawily się scenki przygotowane przez mieszkańców Adamówki. W Orszaku udział wzięły władze gminy z Panem Wójtem na czele oraz Panowie radni z przewodniczącym Rady Gminy Panem Janem Kyciem, wicestraosta przeworski - Pan Jacek Kierepka, sołtysi, nauczyciele ze szkół w Adamówce, Majdanie Sieniawskim, Szkoły Filialnej w Cieplicach (część uczniów z w/w szkół), miejscowy zespół muzyczny, strażacy, sołtysi oraz mieszkańcy Adamówki i wiosek sąsiednich. Trasę Orszaku zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie oraz strażacy z Adamówki. Plenerowy poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń w Adamówce.
Józef Połeć
W grudniu w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „Zostań naszym Mikołajem” na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci we współpracy ze Szkołą Podstawową im. prof. Kazimierza Sucheckiego w Wylewie.
W akcji wzięło udział 43 uczniów z naszej szkoły, niemal ze wszystkich klas od „O” do VIII. Zebrano bardzo dużą ilość produktów: artkuły spożywcze – 490 szt., słodycze – 87 szt., zabawki – 25szt., kosmetyki – 14 szt., środki czystości – 5 szt., odzież – 4 szt., pampersy – 2szt., baterie – 2 szt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i okazanie dobrego serca dla potrzebujących!!!
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!
1. Przypominam, że zgodnie z kalendarzem szkolnym na rok 2021/2022 dzień 7 stycznia jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych (także klasy "0") będą miały w tym dniu zapewnione zajęcia opiekuncze.
2. Zapraszam rodziców i uczniów szkoły na VI Orszak Trzech Króli, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2022 roku w Adamówce. Początek o godz. 11.50 na parkingu przy kościele od strony szkoły (szczegóły programu w poprzedniej wiadomości). W szopce będą żywe zwierzęta, a w Orszaku weźmie udział kilkanascie koni. Chłopcy mogą wypożyczać ze szkoły tarcze, miecze i chełmy do dnia 5 stycznia 2022 r. włącznie w godz. 8.00 - 15.00.
Józef Połeć - dyrektor szkoły
Witajcie w Nowym Roku 2022! Mamy nadzieję, że pełni energii przywitaliście Nowy Rok, który niesie ze sobą nowe nadzieje i oczekiwania. Życzymy Wam i Waszym rodzinom byście w zdrowiu i pomyślności osiągali zamierzone cele.
Poniżej zamieszczamy kilka propozycji na ten tydzień. Bawcie się dobrze!
Na początek bajka „O 12 miesiącach”. Podczas słuchania zamknijcie oczy i przenieście się w świat wyobraźni.
A teraz trochę ruchu! Wiemy, że jest w grupie kilka tancerek, które z pewnością chętnie poruszają się w rytm muzyki. A oto lekcje tańca do piosenki Viki Gabor „Superhero”. Pamiętajcie żeby zrobić też rozgrzewkę, która jest na początku filmu. Życzymy miłej zabawy!
lekcja 1 https://www.youtube.com/watch?v=_niF6s8tbZE
lekcja 2 https://www.youtube.com/watch?v=I7IvmkNZ7vs
lekcja 3 https://www.youtube.com/watch?v=AsCTRrcz0xE
Dla młodszych Świetliczaków, proponujemy kolorowanki online.
https://www.kolorowankionline.net/tag/darmowe-kolorowanki-online
Wielkimi krokami zbliża się Orszak Trzech Króli. Spróbujcie wykonać własną koronę i załóżcie ją na tę uroczystość. Starsze dzieci z pewnością sobie poradzą, a te młodsze mogą poprosić o pomoc kogoś dorosłego. Obejrzyjcie filmik poniżej.
https://praceplastyczne.pl/inne/197-korona-na-trzech-kroli
Na zakończenie kolęda. Posłuchajcie, a najlepiej wspólnie głośno zaśpiewajcie.
Mędrcy świata, monarchowie.
Porządek uroczystości:
1. Gromadzenie się uczestników na parkingu przy kościele od strony szkoły o godz. 11.45
2. Powitanie wszystkich zebranych około godz. 11.50
3. Modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00 i wyruszenie Orszaku z parkingu trasą:
1) droga powiatowa w kierunku Krasnego na odcinku ok. 100 metrów,
2) droga gminna w kierunku Majdanu Sieniawskiego (około 200 m.), następnie w kierunku sklepu „Groszek” około 150 m,
3) przejście przez drogę wojewódzką nr 835 na wysokości byłego Posterunku Policji, wejście na drogę gminną
w kierunku Urzędu Gminy, następnie na stadion.
4. Pokłon Trzech Króli dzieciątku Jezus w szopce,
5. Koncert kolęd,
6. Poczęstunek,
7. Zakończenie Orszaku około godz. 13.30.
Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną, władze i mieszkańców gminy Adamówka oraz gmin sąsiednich.
Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.
Józef Połeć
Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce.
Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, pieką i dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę. Przedszkolaki uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również pastorałki o tematyce świątecznej.
Grudzień to dla maluchów wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.
Przedszkole w Adamówce po raz kolejny wzięło udział w zbiórce charytatywnej „Ile waży Św. Mikołaj”.
Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Dzieci od 25 listopada do 6 grudnia przynosiły monety do przedszkola i wrzucały do pudełka.
Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci, młodzieży i wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Wiemy, że warto pomagać, dlatego uczymy się tego od najmłodszych lat.
Ze względu na brak możliwości spotkania się w szkole, zamieszczam Wam kilka propozycji na miłe spędzenie czasu w domu.
To co chcę Wam zaoferować na ten tydzień, jest oczywiście związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
Oprócz słuchowiska, pracy plastyczno-technicznej oraz wspólnego kolędowania, proponuję Wam aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, zwłaszcza że sprzyja temu aura na zewnątrz.
Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się zdrowo i Wesołych Świąt!
1. Posłuchajcie opowiadania pt. „List”
2. Spróbujcie wykonać ozdobę świąteczną, w razie problemów poproście o pomoc osobę dorosłą
3. Posłuchajcie i zaśpiewajcie razem z dzieciakami z Arki Noego
Uczniowie z cieplickiej filii szkoły podstawowej w Adamówce uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Wydarzenie to odbyło się 9 grudnia 2021 roku. Najmłodszym towarzyszyli ich rodzice. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Dobranocek, gdzie dzieci poznały historię dobranocek od Jacka i Agatki z lat 60-tych do bajek współczesnych. Na warsztatach każdy wykonał samodzielnie animację obrazkową.
Następnie udaliśmy się do parku trampolin ,,Grawitacja" na dwugodzinną zabawę, która dostarczyła wszystkim wielu radosnych emocji.
Wierzymy, że Święty Mikołaj pomaga, gdy trzeba i wiele nam daje. Dzieci napisały listy i dostały podarki. To był wyjątkowy dzień. Przybył wyczekiwany, drogi Mikołaj. Dzieci były bardzo przejęte. Każde myślało czy zasłużyło na prezent. Jak radosna była chwila powitania uświetniona brawami. Nastrój umiliła lśniąca choinka. Mikołaj obdarował dzieci prezentami dodając miły uśmiech i słowa. A one rozweselone odwdzięczyły się śpiewem i pląsami. Radośnie wykonały piosenki: „A Mikołaj pędzi” i „Podarunki z nieba”. Zadowolone pożegnały go falując wesoło rączkami. To spotkanie było wyrazem tego, że Mikołaj jest naszym przyjacielem. Święty Mikołaj kocha dzieci, a dzieci Mikołaja.
6 grudnia otrzymaliśmy list od Św. Mikołaja, który niespodziewanie pojawił się na czapce naszej pani. Po odczytaniu listu zabraliśmy się do realizacji zadań, które przygotował dla nas Mikołaj. Po ich wykonaniu wszyscy wspólnie zawołaliśmy „Przyjdź do nas Święty Mikołaju!” i w naszym przedszkolu pojawił się gość, na którego z niecierpliwością czekaliśmy cały rok. Tym gościem był oczywiście sam Św. Mikołaj. Aby umilić mu czas w naszym przedszkolu przygotowaliśmy dla niego kilka piosenek, nasz gość włączył się do wspólnego śpiewania. Spotkanie zakończyło się obdarowaniem prezentami.
Dziękujemy Św. Mikołaju i pamiętaj o nas w przyszłym roku!!!
Usiądź sobie i odpocznij,
bo zmęczyłeś się na pewno .
Fotel już przygotowany,
pali się w kominku drewno.
My tez mamy coś dla Ciebie,
wpierw podamy Ci ciasteczka.
I dostaniesz jeszcze od nas
Mikołaju, kubek mleczka .
Dawno się nie widzieliśmy,
minął przecież już rok cały.
Co się działo ? wiele rzeczy !
Różne psoty i kawały ...
Dużo o tym opowiadać,
tylko po co ? szkoda czasu !
Nie ma o czym dyskutować,
robić szumu i hałasu.
Bo w zasadzie przyznać trzeba,
całkiem fajne z nas dzieciaki .
Więc witają Cię serdecznie
wszystkie grzeczne przedszkolaki
Tak dzieci w przedszkolu w Adamówce powitały Mikołaja.
Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola.
Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Czas do jego przybycia wypełniły zajęcia podczas których dzieci wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju, układały puzzle, dobierały prezenty do cieni i grały w grę „ Pomóż Mikołajowi zebrać prezenty”. Powtórzyliśmy też wierszyki i piosenkę na powitanie gościa. Dzieci cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.
Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola około godziny 11:30. Dzieci z grupy młodszej pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Maluszki wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę i zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana chętne dzieci. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.
„Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.
Powered by aSc EduPage