• Zapraszamy 3 MAJA

• Narodowe święto 3 Maja w naszej gminie obchodzić będziemy w Majdanie Sieniawskim. To już 233.rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Tego dnia bądźmy razem – serdecznie zapraszamy na uroczystość!

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy wierszem i piosenką!

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Program artystyczny miał za zadanie przybliżyć nam doniosłe wydarzenie historyczne sprzed ponad dwustu lat, a także uświadomić , jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Przypomnijmy, że Konstytucję uchwalono w 1791 roku. Była ona pierwszą w Europie ustawą rządową i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela, a także dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do byłej świetności.

Akademię zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze.

• Szkolny konkurs rozstrzygnięty!

A tak oto przedstawiają się wyniki:

Mikołaj Osetek – kl. I

Emilia Kubaj – kl. IIIb

Wiktoria Gol – kl. IIIb

Wojciech Witkowski – kl. Vb

Uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i niesamowitej wyobraźni! Życzymy kolejnych sukcesów!

Ewelina Kłos – Kudłak

Wioletta Frączek

• Wyróżnienie w konkursie ortograficznym

• 12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich „Mistrz ortografii 2024”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Przystąpiło do niego 60 uczniów klas trzecich z 17 szkół z terenu powiatu przeworskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Amelia Ładak z klasy IIIb, Lena Kraska oraz Wiktoria Kulpa z klasy IIIa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy IIIa - Wiktoria Kulpa otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wych. Wioletta Frączek

• Dzień Ziemi w naszej szkole

• Planeta kontra plastik - to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi, największego międzynarodowego święta ekologicznego.

Od ponad pół wieku, kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach.

Obchody Dnia Ziemi służą budowaniu świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, a także podejmowaniu konkretnych działań. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w różnych obszarach życia, między innymi w polityce, edukacji, w nauce, kulturze, a nawet muzyce. Wśród akcji towarzyszących obchodom są „Godzina dla Ziemi” (w ostatnią sobotę marca, symbolicznie wyłączane są światła w domach i biurach) oraz coroczne sprzątanie świata. Organizowane z okazji Dnia Ziemi warsztaty, spotkania, konferencje, wykłady, konkursy, to tylko część wysiłków podejmowanych na rzecz ochrony środowiska.

Nasza społeczność szkolna również przyłączyła się do obchodów Dnia Ziemi. W tym roku skierowaliśmy naszą uwagę na otaczającą nas przyrodę i postaraliśmy się docenić te jej elementy, które często są pomijane i zapomniane. Uczniowie rozejrzeli się wokół siebie, a następnie wybrali się z akcją sprzątania okolicy. Dzięki temu jeszcze dokładniej   poznali  teren, który mimo, że nie jest chroniony, jest kawałkiem przyrody, o który warto zadbać i do którego warto się zbliżyć.

Po  sprzątaniu okolicy wszyscy uczniowie miło spędzili czas  piekąc kiełbaski przy ognisku.

Dziękuję Radzie Rodziców, Adamowskiej Spółdzielni Socjalnej – AS, Centrum Usług Społecznych w Adamówce za dofinansowanie posiłku wszystkim uczniom.

Ewelina Kłos - Kudłak

• Pola Nadziei

• W dniu 21 kwietnia 2024 roku w ramach akcji „Jarosławskie Pola Nadziei” przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Adamówce po raz kolejny przeprowadziły zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz opieki nad pacjentami cierpiącymi i ciężko chorymi. Wszystkim osobom, które wsparły akcję datkami, wolontariusze przekazywali kwiat żonkila, okolicznościowe naklejki oraz słowa podziękowania.

Poświęcając swój wolny czas na udział w tej szlachetnej inicjatywie nasi uczestnicy pokazali, że los osób cierpiących nie jest im obojętny.

Serdecznie dziękujemy za okazaną hojność i wielkie serce!

• DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH

• Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!

Przypominam, że zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2023/2024 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce z dnia 29 września 2023 roku w przyszłym tygodniu dni 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla uczniow klas I - VIII. W tych dniach będą tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które się do szkoły zgłoszą.