• ŚWIETLICA SZKOLNA

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej po zajęciach lekcyjnych, oraz odpowiednich warunków do wypoczynku, relaksu, kontaktów rówieśniczych i odrabianiu zadań domowych.

Świetlica czynna jest w godzinach 11.30 – 16.00

Świetlica pełni podstawowe funkcje: opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne w sposób ciągły i zorganizowany.

FUNKCJE OPIEKUŃCZE

1. Sprawuje opiekę, zapewnia poczucie bezpieczeństwa

2. Udziela pomocy i rady w każdej sytuacji, a w szczególności w przezwyciężaniu trudności związanych z pełnieniem roli ucznia

5. Organizuje rozrywkę, zabawę, odpoczynek

FUNKCJE DYDAKTYCZNE

1. Organizuje naukę własną i pomoc w odrabianiu prac domowych.

2. Rozwija zainteresowania i zdolności ucznia.

3. Organizuje konkursy

4. Kształtuje nawyki i zasady kultury życia codziennego, umiejętność współdziałania w grupie, właściwej postawy.

FUNKCJE WYCHOWAWCZE

1. Kształtuje osobowość dziecka, jego postawę i zachowanie oraz cechy niezbędne w życiu społecznym.

2. Rozwija i kształtuje zainteresowania.

3. Rozbudza aktywność i postawę twórczą dziecka

Prowadzone zajęcia wzbogacają wiadomości, rozwijają zainteresowania, kształtują umiejętności wypowiadania się, wdrażają dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania obowiązujących w szkole, do słuchania, do rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz panowania nad emocjami. Uwzględniają również tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych.

Plan zajęć świetlicy jest spójny z planem dydaktyczno – wychowawczym szkoły oraz z programem wychowawczym i programem profilaktycznym szkoły realizowanym przez nauczycieli.

Dokumenty: