• SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
          • SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

          • Od 8 – 12 maja br. rozpoczęliśmy temat „Książka skarbnicą wiedzy”. W przedszkolu pojawiły się książki z naszych domów, które mogliśmy wspólnie obejrzeć i przeczytać. Poznawaliśmy rodzaje książek, sposób ich powstawania i trafiania do czytelników. W przedszkolu każdy z nas wykonał swoją książeczkę sensoryczną pt.: „Wędrówka Pieguska”. Przeliczaliśmy ile książek jest na półce, poznaliśmy budowę książki. Przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z książek. Po obiedzie w naszym przedszkolu mamy kwadrans z bajką, ale tym razem to chętne mamy nam czytały. Było to miłe urozmaicenie za co bardzo dziękujemy.

            12 maja udaliśmy się z rodzicami do Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamówce. W trakcie spotkania mieliśmy okazję m.in. poznać pracę bibliotekarki, dowiedzieć się czym jest książka i jakie są jej rodzaje, co to jest biblioteka i jaką pełni rolę. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka przeczytała nam bajkę pt.: „Kicia Kocia w bibliotece”. Głośnego czytanie pełni ważną rolę dlatego już od najmłodszych lat słuchamy bajek czytanych w przedszkolu i w naszych domach. Są wśród nas stali bywalcy w bibliotece, a po spotkaniu z pewnością będzie nas więcej.

            Bardzo dziękujemy bibliotekarce za spotkanie.

        • Wycieczka przedszkolaków z Krasnego do sali zabaw „Korona”
          • Wycieczka przedszkolaków z Krasnego do sali zabaw „Korona”

          • Dnia 11. 05. 2023 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do sali zabaw „Korona” w Jarosławiu. Z wielką radością zajęliśmy miejsca w busie, i z piosenką na ustach - „Koła autobusu kręcą się”, „A ram, sam, sam” ruszyliśmy w kierunku wspaniałej zabawy. Po dotarciu na miejsce z uśmiechami na twarzy przystąpili do zabawy. W sali czekały na nas wspaniałe trakcję: zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, labirynty, armatki i wiele innych atrakcji. Każdy kto szukał spokoju, mógł skorzystać z kącika dla konstruktorów z klockami Lego, ale nam nie było to potrzebne. Bawiliśmy się świetnie, po tak udanej zabawie zjedliśmy pizzę i udaliśmy się w drogę powrotną również z piosenką na ustach.

            Był to udany dzień, spędzony razem na aktywniej zabawie.

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

          • W dniach 24 - 25 kwietnia 2023 roku odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia, w której czestniczyli uczniowie klas IV - VII z naszej szkoły. Duże emocje związane z wyjazdem pojawiły się 14 kwietnia już o godz. 03.30, kiedy podjechał autokar, a policjanci rozpoczęli kontrolę pojadu i kierowców. Po przyjeździe do Wrocławia o godz. 10.00 wszyscy wspólnie wypili herbatę i zjedli śniadanie, a następnie udali się do muzeum, aby obejrzeć Panoramę Racławicką. Na miejscu okazało się, że wszystkie opisy tego wspaniałego dzieła były tylko namiastką w porównaniu do tego co każdy z uczestników mógł zobaczyć na miejscu. Poz zakupieniu pamiątek cała grupa spotkała się z przewodnikiem, który oprowadził uczestników po Centrum Wrocławia świetnie opowiadając historię miasta (w tym wiele ciekawostek). Zwiedzanie rozpoczęło się od Ostrowa Tumskiego poprzez Ogród Botaniczny i zakończyło na Rynku Wrocławskim (dużą atrakcją podczas tej "podróży w czasie" było też odszukiwanie wrocławskich krasnali). Po obiadokolacji grupa udała się na zasłużony odpoczynek, aby nabrać siły na kolejny dzień wycieczki edukacyjnej. Po śniadaniu uczestnicy wycieczki  pojechali do Wrocławskiego ZOO i Afrykarium. Tu po raz kolejny "wycieczkowiczom" towarzyszyły bardzo duże emocje zwłaszcza w części potężnego akwarium oceaniczego, kiedy mogli podziwiać duże morskie sworzenia przepływające nad ich głowami. Równie wspaniałą  atrakcją było też ogrome zewnętrzne Wrocławskie ZOO w którym uczestnicy mogli podziwiać wspaniałe zwierzęta. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył też najwyższy budynek Sky Tower oraz znajdujące się tam "kolejkowo", które było ostatnim punktem zwiedzania. Cała grupa zwiedzających dotarła bezpiecznie do szkoły 25 kwietnia o godz. 23.00 (zgodnie z planem). Na wyjazd szkoła uzyskała dofinansowanie z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  przy Urzędzie Gminy Adamówka w kwocie 3500.00 zł. a realny koszt uczestnika wyniósł 510.00 zł. Nad organizacją wycieczki i bezpieczeństwem uczniów czuwali: 

            Józef Połeć - kierownik wycieczki,

            Danuta Połeć - piekun

            Ewa Kubrak - opiekun

            Jolanta Skrzat - opiekun

        • „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Krasnego.
          • „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Krasnego.

          • Działając w projekcie uczyliśmy się w jaki sposób należy postępować z opakowaniami w domu, szkole i w najbliższym otoczeniu. Wiemy jak ogromne znaczenie dla nas i naszej planety ma segregacja odpadów, i jakie korzyści płyną z recyklingu. Uczestnicząc w projekcie wzięliśmy udział w MINI – KONKURSACH:

            • „Recyklingowy pokaz mody”
            • „Nakrętkowy zawrót głowy”
            • „Pociąg do segregacji”
            • „Coś z niczego”

            Każdy z tych konkursów był nauką poprzez zabawę, i uświadomił nam jak duże znaczenie ma segregacja śmieci, która tak naprawdę nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy znać kolory pojemników i wiedzieć co powinno się w nich znajdować. Bohaterowie projektu: imPET, Puszek, Kartonik i Miecia przeprowadzili nas przez świat segregacji, sortowni, przetwórstwa, recyklingu. Dzięki nim więcej wiemy i umiemy. Dzięki naszym staraniom, mamy realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.

            „Działaj z imPETem!” to program, który w łatwy i ciekawy sposób poszerzył naszą wiedzę, pomógł przyswoić nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać.

            Ostatnim etapem był główny konkurs „Nasz dzień bez śmiecenia” – mający na celu podsumowanie zdobytej wiedzy na temat segregacji i recyklingu, zwłaszcza odpadów z żółtego pojemnika. Konkurs polegał na wykonaniu zadań przygotowanych przez bohaterów projektu. Ponadto wykonaliśmy zadania miesiąca dostępne na stronie „Działaj z imPETem”.

            A jak minął nam czas w projekcie? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

        • PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU PROEKOLOGICZNYM
          • PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU PROEKOLOGICZNYM

          • 28 kwietnia 2023 roku odbył się wyjazd dzieci z przedszkola w Adamówce do Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.

            Był to Teatr Profilaktyczny Alert, który powstał z potrzeby rozmowy z młodymi ludźmi na temat ich problemów. Tym razem była  to ochrona środowiska. Dzieciom bardzo podobały się stroje aktorów, oprawa muzyczna oraz efekty świetlne. Treści ekologiczne wplecione były w fabułę bajki, dlatego szybko  trafiały do najmłodszych odbiorców. Wszyscy wrócili do przedszkola bardzo zadowoleni z wyjazdu.

        • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA PRZEDSZKOLI „Działaj z imPETem!”
          • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA PRZEDSZKOLI „Działaj z imPETem!”

          • Dzieci z przedszkola w Adamówce wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Działaj z imPETem!" Jest to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc
            w rozumieniu recyklingu.

            Przedszkolaki poznawały podstawowe zasady postępowania z butelkami PET. Oglądały filmiki edukacyjne, z których dowiedziały się:

            • dokąd śmieciarka Miecia zabiera butelki, co potem się z nimi dzieje,
            • co to jest recykling.

            Utrwalały zasadę postępowania ze zużytymi butelkami PET: odkręć, opróżnij, zgnieć, segreguj. 

            Dodatkowo podczas trwania projektu dzieci brały udział w mini-konkursach podczas których wykonywały powierzone im zadania.

            1. „Recyklingowy pokaz mody” - zadaniem dzieci było przygotowanie „Eko-stroju”
              i zaprezentowanie go na pokazie mody.
            2. „Pociąg do segregacji” - po wykonaniu pociągu, którego wagoniki stanowiły pudełka symbolizujące pojemniki na odpady, dzieci umieszczały odpowiednie odpady we właściwych wagonikach.
            3. Coś z niczego” - wybranymi materiałami plastycznymi dzieci ozdabiały swoje butelki/puszki, tworząc wazoniki na suszone kwiaty czy pojemniki na kredki.

            Zakończenie projektu zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Była to okazja do powtórzenia sobie wszystkich zdobytych wiadomości. Dzieci utrwalały sobie jak dbać
            o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko segregując śmieci. Zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki
            i worki na śmieci wyruszyły posprzątać najbliższą okolicę.
            Międzynarodowy Dzień Ziemi jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

        • SPOTKANIE  Z KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE
          • SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE

          • W minionym tygodniu w związku z realizacją tematyki „Książka skarbnicą wiedzy” przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Adamówce 26 kwietnia odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas spotkania z panią bibliotekarką przedszkolaki dowiedziały się  co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak szanować książki oraz co daje nam czytanie. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, a szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Przedszkolaki, które miały kartę czytelnika korzystając z okazji wypożyczyły kolejne książeczki do poczytania. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zakładkę do książki. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

            Dzięki tej niezwykłej bibliotecznej podróży przedszkolaki z pewnością rozbudziły w sobie miłość do książek i do poznawania świata literatury.

        • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
          • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

          • Drodzy Rodzice!

            Uprzejmie informuję, że na tablicy ogłoszeń w budynku nr 180 została wywieszona lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024. Na chwilę obecną szkoła posiada jeszcze wolne miejsca w oddziale przdszkolnym na nowy rok szkolny

                                                                 Józef Połeć

        • EKO - TYDZIEŃ W KRASNEM
          • EKO - TYDZIEŃ W KRASNEM

          • 22 obchodzony jest Dzień Ziemi dlatego w naszym przedszkolu w dniach 17-21 kwietnia mieliśmy „Eko-Tydzień”. Cykl zajęć z zakresu ochrony środowiska rozpoczęliśmy od zapoznania się i utrwalenia pojęcia „ekologia”. Poznaliśmy pojęcia: ekologiczne znaki, sklepy z ekologiczna żywnością oraz ekologiczne gospodarstwa. Wykonaliśmy ekologiczne torby na zakupy. Wiemy już czym jest ekologia i znamy kodeks małego ekologa. Na zajęciach poprzez aktywne zabawy utrwalaliśmy sposób poprawnego segregowania śmieci. Wspólnie stworzyliśmy plakat Naszej Ziemi odciskając swoje rączki na znak, że to od nas zależy jak ona będzie wyglądała w przyszłości. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć tematu zdrowa żywność, która oznaczona jest zielonym znakiem, na którym są gwiazdki układające się w kształt listka. Z owoców i warzyw wykonaliśmy zdrowe szaszłyki. Wiemy również, że w słodkich napojach jest dużo cukru, a woda jest najzdrowsza i nie zwiera cukru. Na zajęciach również nie mogło zabraknąć zadań z programu: „Działaj z imPETem”.

            Tydzień zakończył się quizem sprawdzającym naszą wiedzę na temat ekologii, rozdaniem orderów „PRZYJCIEL PRZYRODY” oraz wspólnym sprzątaniem naszej planety. „Eko – Tydzień” pobudza świadomość każdego z nas i utwierdza w tym jak duże znaczenie ma dla nas dbanie o naszą czystą planetę.

        • POLA  NADZIEI  DLA HOSPICJUM
          • POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM

          • W dniach 22 i 23 kwietnia 2023 roku odbyła się siódma edycja Jarosławskich Pól Nadziei – publiczna kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

            W akcję pomocy Hospicjum włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych w Adamówce , które jako wolontariusze 23 kwietnia przy kościele w Adamówce zbierały datki do puszek . Przedszkolaki wszystkim, którzy wsparli finansowo kwestę w ramach podziękowania wręczały naklejki     i kwiat żonkila.

            Wszystkim ludziom dobrego serca, Rodzicom bardzo dziękujemy za wsparcie akcji,  a w szczególności serdeczne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamówce za przygotowanie i przekazanie na rzecz akcji przepięknych kwiatów żonkili.

        • Gminny konkurs o naszym rodaku
          • Gminny konkurs o naszym rodaku

          • Serdecznie zapraszamy społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce do udziału w konkursie "Śladami profesora Adama Grucy". 

            Tematyka konkursu: życie i działalność profesora Adama Grucy, urodzonego w Majdanie Sieniawskim.

            Cele:

            - uhonorowanie pamięci profesora Adama Grucy,

            - pogłębienie i popularyzacja wiedzy na temat życia i działalności rodaka Adamowskiej Ziemi,

            - inspirowanie do naśladowania wzorców osobowych, autorytetów, powszechnie uznawanych wartości,

            - dzielenie się świadectwem z życia opartego na twórczych celach i dążeniach,

            - zachęta do odkrywania w sylwetkach wielkich osobowości, niezwykłych cech, zalet i form aktywności,

            - popularyzacja działań twórczych, rozwijanie kreatywności i wrażliwości uczniowskiej,

            - promocja działań i talentów dzieci i młodzieży z Gminy Adamówka.

             

            Regulamin konkursu: Gminny konkurs o naszym rodaku - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)

             

            Materiały do przygotowania się zamieszczamy w linku poniżej:

            Śladami profesora Adama Grucy - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)
             

            3 czerwca o godzinie 15.oo w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Majdanie Sieniawskim odbędzie się msza św., następnie uroczystość odsłonięcia popiersia z refleksją o profesorze Adamie Grucy. To uroczystość gminna, na którą już zapraszamy społeczność szkolną i mieszkańców Gminy Adamówka. 

            Zespół nauczycieli humanistów

        • REKRURATACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
          • REKRURATACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

          • Drodzy Rodzice!

             

            Uprzejmie informuję, że w dniu 20 kwietnia 2023 r. na Tablicy Ogłoszeń w budynku nr 180 zostanie wywieszona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024. Informuję, że zgodnie z Zarządzeniem nr 13/2023 Wójta Gminy Adamówka z dnia 12 kwietnia 2023 r. rodzice dzieci (kandydatów) zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zobowiązani są w terminie od 21 do 27 kwietnia 2023 r. złożyć oświadczenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie podana na tablicy ogłoszeń dnia 28 kwietnia 2023 r. 

             

                                                                                                                   Józef Połeć             

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie!

            Uprzejmie informuję, że w dniach 24-25 kwietnia organizowana jest wycieczka szkolna do Wrocławia w cenie 600.00 zł. od uczestnika. Cena obejmuje transport, obiadokolację, nocleg,  śniadanie, zwiedzanie).  W programie m. in. Panorama Racławicka, najwyższy budynek Sky Tower, rynek, zoo z Afrykarium. Poniżej link do obejrzenia strony Afrykarium. W wycieczce mogą uczestniczyć dzieci od klasy IV.

                                                      Józef Połeć

        • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Krasnem.
          • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Krasnem.

          • W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym poznawaliśmy zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych związanych z naszym krajem i kulturą oraz jakie tradycje mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii i Francji. Jedną z naszych tradycji jest robienie stroików na stół wielkanocny, ich wykonywanie sprawiło wszystkim dużo radości. Nie zabrakło też siania owsa i rzeżuchy oraz prac plastycznych tj.: pisanki, wielkanocne kurczaczki czy zajączki. Eksperymenty również były. Kolejnym wielkanocnym zwyczajem jest także przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc poznanie pokarmów, które powinny znaleźć się w koszyczku a później na stole w Wielką Niedzielę.

             2 kwietnia odbył się nasz Kiermasz Ozdób Wielkanocnych, na którym mieszkańcy Gminy Adamówka mogli zakupić piękne stroiki wielkanocne, owies, palmy, baranki i jajeczka na patyczkach. Celem kiermaszu było zebranie pieniążków na wycieczkę, i udało się za co bardzo dziękujemy.

            W Wielka Środę odwiedził nas Zajączek, przygotował dla nas ciekawe zabawy i zagadki. Na koniec na podwórku przedszkolnym czekała na nas niespodzianka - to był zajączek z czekoladowymi jajkami.

            W Wielki Czwartek zjedliśmy wspólne wielkanocne śniadanko, był to wspaniały miły czas spędzony w przedszkolnym gronie.


            Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych,

            i wesołych Świąt Wielkanocnych.

            Niech blask Zmartwychwstania Pańskiego

            rozjaśni Wasze życie i umocni w wierze.

            Radosnych i pełnych błogosławieństwa

            Świąt Wielkanocnych!

          • TRIDUUM PASCHALNE 2023 r.

          • Triduum Paschalne i Wielkanoc

            Wielki Czwartek 6.04.2023

            16.30  Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Krasnem

            18.00  Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Adamówce

            Wielki Piątek 7.04.2023

            9.00    Początek Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy

            10.00  Droga Krzyżowa w Krasnem

            11.00  Droga Krzyżowa w Adamówce

            15.00  Liturgia Męki Pańskiej w Krasnem

            17.00  Liturgia Męki Pańskiej w Adamówce

            Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i Adoracja do 23.00

            Wielka Sobota 8.04.2023

            9.00   Początek Adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie

            10.00 Poświęcenie pokarmów w Pawłowej

            10.30 Poświęcenie pokarmów w Dobczy

            12.15 Poświęcenie pokarmów w dawnej kaplicy w Adamówce

            11.00 i 12.00 Poświęcenie pokarmów w kościele w Adamówce

            12.00  Poświęcenie pokarmów w kościele w Krasnem

            17.00  Msza św. Wigilii Paschalnej w Krasnem

            19.00  Msza św. Wigilii Paschalnej w Adamówce

            Niedziela Wielkanocna 9.04.2023

            6.00  Uroczysta Rezurekcja w Krasnem

            9.00  Uroczysta Rezurekcja w Adamówce

            11.00  Msza św. w Krasnem

            12.00  Msza św. w Adamówce

            Poniedziałek Wielkanocny 10.04.2023

            7.30 i 11.00  Msze św. w Krasnem

            9.30 i 12.00  Msze św. w Adamówce

             

            Adoracja Wielki Piątek Adamówka

             

            9.00-10.00  Wioska do Urzędu Gminy

            10.00-11.00  Wioska od gminy do drogi głównej

            12.00-13.00  ul. Piękna do szkoły

            13.00-14.00  Bloki 105, 106, 107

            14.00-15.00  Bloki 108, 109, 156

            15.00-16.00  Bloki 110 i 111

            16.00-17.00  Bloki małe

            19.00-20.00  Osiedle koło piekarni

            20.00-21.00  Osiedle koło Kościoła

            21.00-22.00  Młodzież

            22.00-23.00 Domowy Kościół

             

            Adoracja Wielki Piątek w Krasnem

             

            9.00-10.00  Pawłowa

            11.00-12.00  Capłapy I i II

            12.00-13.00  Dobcza

            13.00-14.00  Szuliki, Szynale

            14.00-15.00  Piskory, Dziubanka

            17.00-18.00  Krasne wioska

            18.00-19.00  Kowale

            19.00-20.00  Adoracja ogólna

            20.00-21.00  Krasne wioska

            21.00-22.00  Młodzież

            22.00-23.00  Rada Parafialna

             

            Wielka Sobota Adoracja Róż Adamówka

             

            9.00-10.00    Róża Marii Ładak

            10.00-11.00  Róża Eugenii Pokrywka

            11.00-12.00  Róża Mariusza Jabłońskiego

            12.00-13.00  Róża Młodzieżowa

            13.00-14.00  Róża Marii Kapłon

            14.00-15.00  Róża Lucjana Filista

            15.00-16.00  Róża Barbary Pęcak

            16.00-17.00  Róża Teresy Szynal

            17.00-18.00  Róża Anny Witko

            18.00-19.00  Róża Małgorzaty Szyszka

             

            Wielka Sobota Adoracja Róż Krasne

             

            9.00-10.00    Róża Jana Rusinka

            10.00-11.00  Róża Anny Rusinek

            11.00-12.00  Róża Zdzisława Mazurka

            12.00-13.00  Adoracja ogólna

            13.00-14.00  Róża Teresy Kierepka

            14.00-15.00  Róża Zofii Pokrywka

            15.00-16.00  Róża Marii Bilińskiej

            16.00-17.00  Róża Katarzyny Kulka

        • MALI WIELCY ODKRYWCY  - projekt edukacyjny zrealizowany w przedszkolu w KRASNEM
          • MALI WIELCY ODKRYWCY - projekt edukacyjny zrealizowany w przedszkolu w KRASNEM

          • Mali Wielcy Odkrywcy to projekt edukacyjny składający się z trzech etapów. Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń, zainteresowanie nauką i wzbudzenie chęci przedszkolaków do poznawania otaczającego świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

            ETAP 1 - WYNALAZKI dotyczył poznania wynalazków. Dzieci poznały miedzy innymi zegar, koło i kołowroty. Dzięki doświadczeniom dowiedzieliśmy się, jak te przedmiot działają, jakie są ich cechy. W przedszkolu wykonaliśmy zegary, nadzwyczajne pojazdy. Stworzyliśmy model kołowrotu, który pozwolił nam na zrozumienie jego działania.

            ETAP 2 - KUCHENNE EKSPERYMENTY w przedszkolu. Z wykorzystaniem różnych produktów spożywczych i przedmiotów dzieci wykonały wiele ciekawych eksperymentów. Poznały działanie: sody, drożdży, octu. Udało się nam zrobić wulkan, napompować balony używając drożdży, sody. Upiec bułeczki drożdżowe. Zabawy sensoryczne dostarczyły nam wielu doznań smakowych. Prowadziliśmy zabawy badawcze z ogórkiem i solą, jabłkiem zanurzonym w różnych roztworach, wykonaliśmy niewidzialny eksperyment z cytryny. Z mąki wykonaliśmy sensoryczne balony. Najciekawsze jednak były zajęcia o tematyce: wybuchowo i musująco. Poznaliśmy działanie sody, odkrywaliśmy ukryte kolory, robiliśmy sztuczny śnieg, wulkan z sody, tęcze na mleku, barwienie ryżu bibułą.

            ETAP 3 – POWIETRZE. Poznaliśmy właściwości wiatru oraz zdobyliśmy podstawowe informacje o powietrzu. Dowiedzieliśmy się dlaczego oddech jest ważny oraz jak można wykorzystać wiatr. W przedszkolu wykonaliśmy ciekawe zabawy badawcze: kartka i powietrze, czy opór zawsze przeszkadza? spadochron, łapaliśmy powietrze w worek, sztuczki z powietrzem przy użyciu piłki ping pong, ciepłe i zimne powietrze, jaki kształt ma powietrze?, balonowa rakieta, ile waży powietrze?. Doświadczenia i eksperymenty pogłębiły naszą wiedzę na temat powietrza i znaczenia wiatru w życiu człowieka. Przy realizacji zadań towarzyszyła nam piosenka „Mali Wielcy Odkrywcy”.