• 11.11.2024 r. odbył się ll Turniej Niepodległości w badmintona w grach drużynowych.

        Do gry przystąpiły 22 osoby.

        W kategorii żeńskiej brało udział 12 osób, czyli 6 drużyn, a w męskiej 5 drużyn. Drużyna składała się z dwóch osób.
      • 8 listopada w przedszkolu w Adamówce obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Podczas zajęć dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się o konieczności jedzenia warzyw i owoców, a także zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia. Następnie zabrały się do przygotowywania koktajlu i owocowych szaszłyków. Zajęcia kulinarne sprawiły przedszkolakom wiele radości i zachęciły do próbowania nowych smaków.
      • „Dynie małe, dynie duże,

        dynie w dole, dynie w górze.

        Dynie z lewej, dynie z prawej,

        dynie kręcą się w zabawie.”



        31 października przedszkolaki z Adamówki obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały różne rodzaje dyń, porównywały ich wielkości, wagę , sprawdzały co dynia kryje w środku oraz dowiedziały się pod jaką postacią można ją spożywać. Dzieci wzięły także udział w licznych zabawach z udz
      • 28.10.2024 r. w Przemyślu odbył się Finał Wojewódzki turnieju "Z orlika na stadion". Nasza drużyna zajęła IV miejsce w województwie.

        W grupie zremisowaliśmy z drużyną z Krasnego (5 zawodniczek z Resovii Rzeszów), oraz wygraliśmy 1:0 z Niskiem i 4:0 Koszycami. Bramki dla nas strzeliły Kaja Kyć 5x oraz Martyna Kozyra.
      • 21 października przedszkolaki z Adamówki wybrały się na pocztę. Celem wyjścia było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Wizyta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.
      • W czwartek 16 października odbyło się w naszej szkole ważne wydarzenie, do grona uczniów naszej szkoły przyjęto pierwszaków.

        Jeszcze przed ślubowaniem dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami, które zdobyły przez pierwszy miesiąc nauki w szkole pięknie recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc. Po programie artystycznym odświętnie wystrojeni uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i kolegami, będą szanować
      • Dzień zorganizowany z okazji Zjednoczenia Niemiec był ciekawym wydarzeniem w naszej szkole. Miał na celu uczczenie ważnej daty w historii Europy, przybliżenie uczniom kontekstu historycznego, a także pokazanie jak ważna jest integracja narodów i współpraca międzynarodowa. Była to też świetna okazja do wzbudzenia zainteresowania uczniów językiem niemieckim i kulturą naszego zachodniego sąsiada.
      • W dniach 9-11 października 2024 roku w ramach Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Podróże z klasą” odbyła się szkolna wycieczka dla uczniów klas VII – VIII z dofinansowaniem Ministerstwa w wysokości 30 000 zł. Dzięki tym środkom finansowym wszyscy uczniowie starszych klas mieli możliwość wyjazdu i bezpośredniego poznania śladów osadnictwa prasłowiańskiego na ziemiach polskich z połowy VIII w. p.n.e. oraz powstawania i kształtowania si
      • 30 września tradycyjnie już w naszej szkole obchodzono Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczynki pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich serdecznymi życzeniami, laurkami oraz drobnymi upominkami. Był też czas na słodki poczęstunek, rozmowy, gry i wspólną zabawę.
      • Z najmłodszymi uczniami naszej szkoły spotkała się pani dzielnicowa Adamówki, sierżant Anna Otręba. Podczas spotkania edukacyjnego mówiła głownie o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem, hulajnogą oraz samochodem. Zwróciła szczególną uwagę na to, jak ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych.
      • Międzynarodowy Dzień Kropki



        16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przesłaniem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzieci poznały opowiadanie jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie.
      • Tegoroczna edycja Akcji Sprzątania Świata rozpoczęła czwartą dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. Akcja w tym roku odbywała się pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku.”
      • 20 września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu podczas Narodowego Czytania.
      • 26 września 2024 roku dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do parku nauki i rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Tam uczestniczyły w zajęciach Laboratoriów Wiedzy: Energii i recyklingu, Runo leśne, Awiafauny i Troposfery oraz w warsztatach tematycznych: ,,Egzotyczne zwierzęta". Następnie uczniowie spędzili miło czas, w towarzystwie kózek, w parku kreatywnym, a także w parku l
      • W dniu 13 września społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2024. Podczas akcji czytaliśmy utwór „Kordian” Juliusza Słowackiego. W trakcie prezentacji dzieła towarzyszyła nam refleksja nad Polską, która wielokrotnie była dotkliwie doświadczona wojną i zniewoleniem.
      • 24.09.2024r. odbyły się Wojewódzkie lndywidualne Mistrzostwa lgrzysk Dzieci w Lekkoatletyce.

        Naszą szkołę reprezentowali:


        Andrzej Czwakiel - IV m
      • 19 września 2024 r. w Przeworsku, odbyły się zawody powiatowe w lekkoatletyce Igrzysk dzieci.

        Naszą szkołę reprezentowali:


        Zuzanna Bobko I miejce
      • 21 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

        W części oficjalnej wręczone zostały świadectwa, nagrody oraz stypendia naukowe i sportowe ufundowane przez Wójta Gminy Adamówka Pana Jacka Kierepkę.
      • Po trudach i emocjach nauki oraz egzaminu uczniowie klasy VIII naszej szkoły, 19 czerwca wspólnie bawili się na komersie, czyli imprezie kończącej ich naukę w tej placówce. W uroczystym balu, który odbył się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, towarzyszyli im nauczyciele, zaproszeni koledzy i koleżanki z klasy VII oraz rodzice. Po oficjalnym rozpoczęciu nastał czas na zabawę taneczną i długie rozmowy pełne wspomnień o wspólnych latach spęd
      • W czerwcowy, słoneczny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do Jarosławia.

        Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie ciekawego i pełnego przygód filmu animowanego pt. „Strażniczka smoków”. Kolejną, największą atrakcją dla dzieci była Bawialnia „Patataj”, jedno z popularniejszych miejsc sportowo – rekreacyjnych w Jarosławiu. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawcy oddali się niezapomnianej i wesołej
      • 4 czerwca 2024 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w kategorii dziewcząt do 12 lat o Puchar Grzegorza Lato i Jana Domarskiego. Nasze dziewczęta dzięki dobrym występom w zawodach powiatowych, zostały powołane do kadry podokręgu Jarosław. A były to: Zuzanna Bobko, Kaja Kyć oraz Oliwia Mic.
        • WIZYTA W BIBLIOTECE
          • WIZYTA W BIBLIOTECE

            Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Wiek przedszkolny to idealny okres w rozwoju dziecka, dlatego staramy się w naszym przedszkolu zainteresować go literaturą , która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Nie mogło więc zabraknąć w naszym programie przedszkolnym wizyty w bibliotece.

          • Konkurs

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez KRUS w Rzeszowie. Formą podziękowania są poniższe dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla wyróżnionej uczennicy.

          • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Adamówce uwijają się jak pszczoły w ulu…

            Ruszyła akcja malowania uli dla powstającej przy Nadleśnictwie Sieniawa pasieki.
            ​​​​​​​
            Uczniowie klasy IV i VI wzięli się do pracy. Każda grupa uczniów włożyła swoją własną inwencję twórczą, aby przybliżyć charakter regionalnego krajobrazu leśnictw: Majdan, Szegdy i Przyjemek.

            Wiemy o tym, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenoszą pyłek, zwiększają przy tym jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Masowe ginięcie rojów pszczelich zwiększyło nasze zainteresowanie losem pszczół i sprawiło, że coraz chętniej udostępniamy im przestrzeń do życia i miejsce do rozwoju.

          • OSZUKAJ FAST FOOD

            „Oszukaj fast food, miej zdrowy posiłek zawsze pod ręką!

            Działania kulinarne - cieszą się dużą aprobatą wśród uczniów naszej szkoły, które kontynuowane były po raz kolejny w maju bieżącego roku szkolnego, przez klasę IV,V i VI w ramach Programu „Trzymaj formę”.

            Przeprowadzone zostały działania kulinarne - wykonane zdrowe potrawy z zamienników pod hasłem: "Oszukaj fast food". Uczniowie poszczególnych klas wykonali w kilkuosobowych zespołach - dania: tortille, tosty, kebaby i gofry, sałatki, kanapki, koktajle owocowe według zmodyfikowanych składników, wybranego przez siebie przepisu z zachowaniem walorów estetycznych, smakowych oraz zdrowotnych, przygotowanych potraw oraz dekoracji – „nakrywania do stołu”. Działania kulinarne połączone były z wspólną degustacją, wszystkich przygotowanych dań przez uczniów, które wykonane były zgodnie z przyjętymi zasadami:

          • ZAPROSZENIE

            Dzień dobry!

            Zapraszamy trójki klasowe na zebranie Rady Rodziców 17 maja o godz. 16.00 (stołówka szkolna w budynku nr 180) oraz na spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych o godz. 17.00

            Przewodnicząca Rady Rodziców i Dyrektor Szkoły

          • Wycieczka do Filharmonii podkarpackiej - 9 maja 2022r.

            W poniedziałek 9 maja br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie podkarpackich filharmoników organizowanym specjalnie dla młodzieży szkolnej. Dla zdecydowanej większości uczestników tego wyjazdu było to pierwsze tego typu doświadczenie i pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną prezentowaną na żywo w "świątyni muzyki", czyli w filharmonii. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przygotowanego programu - utworów autorstwa Ludwiga van Beethovena oraz Maurice'a Ravela. Była to wyjątkowa okazja do zaobserwowania "w akcji" prawdziwych wirtuozów, których poprowadził dyrygent Szymon Naściszewski. Nasza młodzież poznała zasady właściwego zachowania podczas wydarzenia kulturalnego, tj. odpowiedni ubiór, oklaskiwanie artystów, uważne wysłuchanie programu artystycznego. Każdy z uczestników godnie reprezentował naszą szkołę, co bardzo cieszy organizatorów wyjazdu. Była to również jedyna w swoim rod

        • AKCJA DLA UCHODŹCÓW – PODSUMOWANIE
          • AKCJA DLA UCHODŹCÓW – PODSUMOWANIE

            Organizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy w ramach akcji „Pomóżmy Ukrainie” oraz „Zbiórka zabawek i słodyczy dla dzieci z Ukrainy” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele osób okazało wielkie serce angażując się w pomoc. Zebrane zostały śpiwory, koce, pościel, odzież i obuwie, artykuły chemiczne, opatrunkowe, środki higieny dla dzieci, przybory szkolne, zabawki, artykuły spożywcze oraz słodycze.

        • Wielkanoc
          • Wielkanoc

            W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, nie zabrakło też siania owsa oraz prac plastycznych: koszyczków wielkanocnych, pięknych pisanek, wielkanocnych zajączków. Wszystkie powstałe wytwory dzieci zabrały do domu, aby przystroić stół wielkanocny.

        • Konkurs
          • Konkurs

            22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To świetna okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i każdy z nas, choćby przez najmniejsze codzienne działania może przyczynić się do jej ochrony.

            W związku z tym organizujemy szkolne konkursy:

        • Akcja Góra Grosza
          • Akcja Góra Grosza

            Zakończyła się trwająca od listopada do marca akcja pod nazwą Góra Grosza. Zebranych zostało 390 złotych, które zostały przesłane do Fundacji Towarzystwa Nasz Dom. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu udzieliliśmy wsparcia podopiecznym fundacji.

            Poniżej przedstawiamy ranking klas w zebraniu największej ilości groszy:

        • Przyjemne z pożytecznym
          • Przyjemne z pożytecznym

            Ciepły, wiosenny dzień 23 III br. uczniowie klasy 8a ze SP w Adamówce oraz klas 6, 7 i 8 ze SP w Rudce spędzili w miłej atmosferze poza murami swoich szkół podczas wspólnej wycieczki do Jarosławia zorganizowanej przez p. Danutę Ożgę we współpracy z p. Robertem Łopuchem i p. Moniką Kwaśniewską.

            Młodzież obejrzała sceniczną adaptację "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Cracovia, którzy urzekli publiczność wspaniałą grą i barwnymi kostiumami wiernymi epoce szlacheckiego romantyzmu. Spektakl zapewnił wszystkim inteligentną rozrywkę (wszak to dzieło nie byle jakiego komediopisarza), a ósmoklasistom pozwolił w przyjemnej formie powtórzyć lekturę do egzaminu.

        • Witamy wiosnę
          • Witamy wiosnę

            Zauważyliśmy wiosenne przebudzenie. Zieleń, która nas otoczyła kojarzy się z naturą, harmonią i świeżością. W radosnym nastroju, zadowoleni z zieleni, witaliśmy nową porę roku. Piękna wiosna bazie nam przyniosła, a one udekorowały nasze wnętrze. To było wyjątkowe świętowanie w wiosennym pałacu; z wiosennymi dekoracjami i zielonymi przysmakami, piosenkami, wspólnym czytaniem oraz słuchaniem nagrania odgłosu ptasiego śpiewu.

        • Światowy Dzień Zespołu Downa
          • Światowy Dzień Zespołu Downa

            21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

            Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Dlatego w tym dniu wszyscy założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kalendarz

        brak danych