• W dniach 18.03 - 21.03.2025r. Samorząd Uczniowski zorganizował w formie konkursu międzyklasowego „Szalony wiosenny tydzień”. Uczniowie i nauczyciele witali wiosnę w niezwykły sposób, biorąc udział w różnych aktywnościach:
      • 6 grudnia przedszkolaki z Adamówki wybrały się na wycieczkę do Parku Rodzinnego „Sówka” w Obszy. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez elfa Mikołaja i zaproszeni do magicznej chaty, gdzie na dzieci czekał już Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Po spotkaniu z Mikołajem udaliśmy się do sali zabaw, gdzie dzieci ogarnęła fala radości: biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni i pontonach, wdrapywały się na konstrukcje, jeździły autami
      • 6 grudnia Mikołaj przy dźwiękach dzwoneczka w towarzystwie elfów odwiedził wszystkie dzieci w naszej szkole.

        Uśmiech i szczęście dzieci to najlepsza pamiątka tego wesołego dnia. Dziękujemy za odwiedziny i już odliczamy dni do kolejnej wizyty.
      • 26 listopada 2024 r. odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w Gogołowie.

        W pierwszym meczu łatwo pokonaliśmy SP Widełka. W drugim meczu grupowym z SP Łukowe, po dwóch porażkach w singlach nastroje w naszym zespole nie były najlepsze. Jednak chłopcy podnieśli się, wygrali debla a potem swoje gry pojedyncze i udało się odwrócić losy meczu na 3:2 dla nas. Do ćwierćfinału wyszliśmy więc z pierwszego miejsca w grupie, om
      • 26 listopada naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi ukraińskiego cyrku „Szok”, którzy w ciekawy sposób zaprezentowali różne magiczne sztuczki.

        Wszystkie dzieci począwszy od maluchów aż do starszaków śledziły poczynania cyrkowców. Artyści nawiązali współpracę z widownią, angażowali dzieci w ich pokazach. Chętne i odważne mogły spróbować swoich sił i umiejętności we wspólnym wykonywaniu cyrkowych sztuczek. Podczas całego występu panowała miła i r
      • Pod tym hasłem w naszej szkole, 11 listopada, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która zgromadziła mieszkańców i przedstawicieli gminy, uczniów oraz grono pedagogiczne. Wydarzenie rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny, która podkreśliła wagę tej wyjątkowej rocznicy. Po zakończeniu mszy, w sali gimnastycznej miała miejsce część artystyczna. Rozpoczęliśmy ją od hymnu państwowego odśpiewanego przy akompaniamencie
      • 20 listopada 2024 r. obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole. Tak naprawdę życzliwość towarzyszyła nam cały tydzień. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na „Plakat promujący Dzień Życzliwości”. Dzięki temu szkolny korytarz został udekorowany pracami dzieci, stał się kolorowy, a hasła przewodnie z plakatów nawiązywały do prawidłowej postawy i przypominały cel akcji. Społeczność szkolna stworzyła również DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI, na którym
      • 23 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Dyskoteka przebiegała w atmosferze wróżb i magii, a zabawę uświetniły najnowsze hity z list przebojów, podczas których dzieci, w pięknych i oryginalnych strojach mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi.
      • 11.11.2024 r. odbył się ll Turniej Niepodległości w badmintona w grach drużynowych.

        Do gry przystąpiły 22 osoby.

        W kategorii żeńskiej brało udział 12 osób, czyli 6 drużyn, a w męskiej 5 drużyn. Drużyna składała się z dwóch osób.
      • 8 listopada w przedszkolu w Adamówce obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Podczas zajęć dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się o konieczności jedzenia warzyw i owoców, a także zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia. Następnie zabrały się do przygotowywania koktajlu i owocowych szaszłyków. Zajęcia kulinarne sprawiły przedszkolakom wiele radości i zachęciły do próbowania nowych smaków.
          • Konkurs

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez KRUS w Rzeszowie. Formą podziękowania są poniższe dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla wyróżnionej uczennicy.

          • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Adamówce uwijają się jak pszczoły w ulu…

            Ruszyła akcja malowania uli dla powstającej przy Nadleśnictwie Sieniawa pasieki.
            ​​​​​​​
            Uczniowie klasy IV i VI wzięli się do pracy. Każda grupa uczniów włożyła swoją własną inwencję twórczą, aby przybliżyć charakter regionalnego krajobrazu leśnictw: Majdan, Szegdy i Przyjemek.

            Wiemy o tym, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenoszą pyłek, zwiększają przy tym jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Masowe ginięcie rojów pszczelich zwiększyło nasze zainteresowanie losem pszczół i sprawiło, że coraz chętniej udostępniamy im przestrzeń do życia i miejsce do rozwoju.

          • OSZUKAJ FAST FOOD

            „Oszukaj fast food, miej zdrowy posiłek zawsze pod ręką!

            Działania kulinarne - cieszą się dużą aprobatą wśród uczniów naszej szkoły, które kontynuowane były po raz kolejny w maju bieżącego roku szkolnego, przez klasę IV,V i VI w ramach Programu „Trzymaj formę”.

            Przeprowadzone zostały działania kulinarne - wykonane zdrowe potrawy z zamienników pod hasłem: "Oszukaj fast food". Uczniowie poszczególnych klas wykonali w kilkuosobowych zespołach - dania: tortille, tosty, kebaby i gofry, sałatki, kanapki, koktajle owocowe według zmodyfikowanych składników, wybranego przez siebie przepisu z zachowaniem walorów estetycznych, smakowych oraz zdrowotnych, przygotowanych potraw oraz dekoracji – „nakrywania do stołu”. Działania kulinarne połączone były z wspólną degustacją, wszystkich przygotowanych dań przez uczniów, które wykonane były zgodnie z przyjętymi zasadami:

          • ZAPROSZENIE

            Dzień dobry!

            Zapraszamy trójki klasowe na zebranie Rady Rodziców 17 maja o godz. 16.00 (stołówka szkolna w budynku nr 180) oraz na spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych o godz. 17.00

            Przewodnicząca Rady Rodziców i Dyrektor Szkoły

          • Wycieczka do Filharmonii podkarpackiej - 9 maja 2022r.

            W poniedziałek 9 maja br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie podkarpackich filharmoników organizowanym specjalnie dla młodzieży szkolnej. Dla zdecydowanej większości uczestników tego wyjazdu było to pierwsze tego typu doświadczenie i pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną prezentowaną na żywo w "świątyni muzyki", czyli w filharmonii. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przygotowanego programu - utworów autorstwa Ludwiga van Beethovena oraz Maurice'a Ravela. Była to wyjątkowa okazja do zaobserwowania "w akcji" prawdziwych wirtuozów, których poprowadził dyrygent Szymon Naściszewski. Nasza młodzież poznała zasady właściwego zachowania podczas wydarzenia kulturalnego, tj. odpowiedni ubiór, oklaskiwanie artystów, uważne wysłuchanie programu artystycznego. Każdy z uczestników godnie reprezentował naszą szkołę, co bardzo cieszy organizatorów wyjazdu. Była to również jedyna w swoim rod

        • AKCJA DLA UCHODŹCÓW – PODSUMOWANIE
          • AKCJA DLA UCHODŹCÓW – PODSUMOWANIE

            Organizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy w ramach akcji „Pomóżmy Ukrainie” oraz „Zbiórka zabawek i słodyczy dla dzieci z Ukrainy” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele osób okazało wielkie serce angażując się w pomoc. Zebrane zostały śpiwory, koce, pościel, odzież i obuwie, artykuły chemiczne, opatrunkowe, środki higieny dla dzieci, przybory szkolne, zabawki, artykuły spożywcze oraz słodycze.

        • Wielkanoc
          • Wielkanoc

            W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, nie zabrakło też siania owsa oraz prac plastycznych: koszyczków wielkanocnych, pięknych pisanek, wielkanocnych zajączków. Wszystkie powstałe wytwory dzieci zabrały do domu, aby przystroić stół wielkanocny.

        • Konkurs
          • Konkurs

            22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To świetna okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i każdy z nas, choćby przez najmniejsze codzienne działania może przyczynić się do jej ochrony.

            W związku z tym organizujemy szkolne konkursy:

        • Akcja Góra Grosza
          • Akcja Góra Grosza

            Zakończyła się trwająca od listopada do marca akcja pod nazwą Góra Grosza. Zebranych zostało 390 złotych, które zostały przesłane do Fundacji Towarzystwa Nasz Dom. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu udzieliliśmy wsparcia podopiecznym fundacji.

            Poniżej przedstawiamy ranking klas w zebraniu największej ilości groszy:

        • Przyjemne z pożytecznym
          • Przyjemne z pożytecznym

            Ciepły, wiosenny dzień 23 III br. uczniowie klasy 8a ze SP w Adamówce oraz klas 6, 7 i 8 ze SP w Rudce spędzili w miłej atmosferze poza murami swoich szkół podczas wspólnej wycieczki do Jarosławia zorganizowanej przez p. Danutę Ożgę we współpracy z p. Robertem Łopuchem i p. Moniką Kwaśniewską.

            Młodzież obejrzała sceniczną adaptację "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Cracovia, którzy urzekli publiczność wspaniałą grą i barwnymi kostiumami wiernymi epoce szlacheckiego romantyzmu. Spektakl zapewnił wszystkim inteligentną rozrywkę (wszak to dzieło nie byle jakiego komediopisarza), a ósmoklasistom pozwolił w przyjemnej formie powtórzyć lekturę do egzaminu.

        • Witamy wiosnę
          • Witamy wiosnę

            Zauważyliśmy wiosenne przebudzenie. Zieleń, która nas otoczyła kojarzy się z naturą, harmonią i świeżością. W radosnym nastroju, zadowoleni z zieleni, witaliśmy nową porę roku. Piękna wiosna bazie nam przyniosła, a one udekorowały nasze wnętrze. To było wyjątkowe świętowanie w wiosennym pałacu; z wiosennymi dekoracjami i zielonymi przysmakami, piosenkami, wspólnym czytaniem oraz słuchaniem nagrania odgłosu ptasiego śpiewu.

        • Światowy Dzień Zespołu Downa
          • Światowy Dzień Zespołu Downa

            21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

            Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Dlatego w tym dniu wszyscy założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

        • Pożegnanie zimy
          • Pożegnanie zimy

            "Marzanno, Marzanno, ty słomiana panno,
            Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”

            Zwyczaj topienia Marzanny przetrwał do naszych czasów - być może dlatego, że stopniowo, od XIX wieku zmieniał się w zabawę z okazji powitania wiosny.

            W naszym przedszkolu wspólnie zrobiliśmy Marzannę ze słomy i patyka. Śpiewając piosenkę o wiośnie spacerem w stronę rzeczki pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

        • 21 marca
          • 21 marca

            Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
            przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
            Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
            witały ją także wszystkie przedszkolaki…

            W poniedziałek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

            Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Przedszkolaki między innymi poznały pierwsze oznaki wiosny, układały puzzle z wiosennymi motywami, łączyły wiosenne obrazki w pary i naśladowały podczas zabaw muzyczno-ruchowych zwierzątka, które można spotkać wiosną na łące. Następnie obydwie grupy wyszły na podwórko aby pożegnać Marzannę - zimową pannę ,z którą zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a śpiewem powitały panią Wiosnę. Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer podczas którego obserwowaliśmy rosnące kwiatki w pr

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kalendarz

        brak danych