Drodzy Rodzice!
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Przeworsku utrzymuje piątkowe dyżury on-line. W poniższym załączniku zawarte są informacje o osobach dyżurujących i adresy e-mail.
Józef Połeć
Drodzy Rodzice!
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Przeworsku utrzymuje piątkowe dyżury on-line. W poniższym załączniku zawarte są informacje o osobach dyżurujących i adresy e-mail.
Józef Połeć
Drodzy Rodzice, Uczniowie!
Przypominam, że na stronie głównej szkoły w zakładce "Uczniowie i rodzice" znajdują się w plikach m. in. adresy e-mail nauczycieli oraz Harmonogram Konsultacji. Do dnia 28 lutego konsultacje mogły odbywać się tylko online ze względu na zamknięcie szkoły. Od dnia 1 marca uczniowie mają możliwość konsultacji z nauczycielami w szkole po wcześniejszym umówieniu się na dany dzień poprzez wiadomość e-mail i potwierdzeniu konsultacji przez nauczyciela. Zgłoszenia te są konieczne ze względu na ograniczenia sanitarne (w grupie nie może być więcej niż 5 osób). Do konsultacji mają prawo w pierwszej kolejności uczniowie klasy ósmej z przedmiotów objętych egzaminem. W dniach 17 - 19 marca dla uczniów klasy ósmej odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty.
Józef Połeć
Drodzy Uczniowie!
Już niedługo – 14 marca, będziemy obchodzić Dzień Liczby π. To międzynarodowe święto przypomina, dlaczego to właśnie liczba π jest najsłynniejszą liczbą na świecie.
Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w zabawie, polegającej na zapisaniu jak najwięcej cyfr składających się na liczbę π.
Waszym zadaniem jest wykonanie zdjęć cyfr – namalowanych, ułożonych, znalezionych np. w kalendarzu, ulepionych itp. Na jednym zdjęciu powinna znajdować się jedna duża wyraźna cyfra. Każdy uczeń może zrobić i wysłać dowolną ilość zdjęć cyfr (cyfry mogą się powtarzać). Im więcej zdjęć przyślecie, tym lepiej. Najbardziej aktywni i kreatywni z Was zostaną nagrodzeni.
Ze wszystkich zdjęć nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce, Szkoły Podstawowej w Cieplicach, Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, stworzymy rozwinięcie liczby π i udostępnimy efekt końcowy na stronach internetowych naszych szkół.
Czy uda nam się zaπsać liczbę π? Jak długa ona będzie? To wszystko zależy od Was! Zaangażujcie do wspólnej pracy rodzeństwo, rodziców i bawcie się dobrze!
Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem, przysyłajcie do dnia 8 marca 2021 r., na adres email: bbuniowska@spadamowka.edupage.org
Nauczycielki matematyki
Magdalena Gwóźdź
Bożena Buniowska
Przeczytajcie ciekawostki na temat liczby π
1. Liczbę Pi nazywa się też „ludolfiną”
Zanim wyjaśnimy dlaczego, warto przypomnieć sobie początki historii liczby Pi. Jako pierwsi, tak samo, jak i koło, odkryli ją Sumerowie. Informacje o Pi pojawiły się również w Piśmie Świętym (liczba pojawiła się przy okazji budowy świątyni Salomona). Zagadkową liczbę badali także starożytni Egipcjanie, którzy podawali jej wartość jako 16/9 podniesione do kwadratu, co było zaskakująco bliskie rzeczywistej wartości Pi. Tę, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, obliczył jako pierwszy w III w. p.n.e. Archimedes. Na tym jednak nie poprzestano – niemiecki matematyk Ludolph van Ceulen zdołał obliczyć rozwinięcie Pi do 35 miejsca po przecinku, co zapewniło mu jej wyrycie na jego nagrobku. To właśnie stąd do Pi przylgnęło alternatywne określenie „ludolfina”.
2. Dlaczego święto liczby Pi obchodzimy 14 marca?
Wszystko ze względu na amerykański system zapisywania dat, odwrotny od naszego. Amerykanie najpierw podają miesiąc, a dopiero potem dzień – stąd zapis daty 14.03 okazał się idealnie pasować. To dlatego tego dnia obchodzimy Dzień Pi!
3. Liczba Pi zainspirowała film
Choć tajemnicze właściwości liczby Pi to tylko część fabuły znakomitego „Pi” Darrena Aronofsky'ego (1997 rok), czarno-biały film do dziś zadziwia intensywnością. Genialny matematyk, zagubiony w meandrach własnego umysłu rozpaczliwie poszukuje wzoru, powiązanego z Pi, który wyjaśni mu prawidła świata.
4. Jak długa jest liczba Pi?
Matematycy od dawna ścigali się ze sobą o obliczenie liczby Pi z dokładnością do jak największej liczby miejsc po przecinku. Rozwój informatyki znacznie ułatwił im to zadanie. Jeszcze pod koniec XIX wieku brytyjski matematyk – amator (!) William Shanks zdołał obliczyć wartość Pi z dokładnością do 707 miejsc po przecinku bez pomocy komputera. Zajęło mu to jednak... 15 lat. Kolejny rekord należał do Fabrice'a Bellarda, francuskiego matematyka i informatyka, który podał wartość Pi z dokładnością do aż 2,7 bilionów miejsc po przecinku. Jesteście w lekkim szoku? Udało mu się pobić poprzedni rekord o przeszło 123 miliardy miejsc po przecinku. Ale to nie koniec. W październiku 2011 Alexander J. Yee i Shigeru Kondo uzyskali dokładność ok. 10 bilionów (1013) miejsc po przecinku. Obliczenia zajęły 371 dni.
W październiku 2014 anonimowa osoba o nicku houkouonchi uzyskała dokładność ok. 13,3 biliona miejsc po przecinku. Obliczenia zajęły 208 dni, a sprawdzanie 182 godziny.
W listopadzie 2016 Peter Trueb uzyskał dokładność ok. 22,5 biliona miejsc po przecinku przy pomocy programu y-cruncher. Obliczenia zajęły 105 dni, a sama liczba zajęła ok. 120 TB miejsca.
W styczniu 2020 Timothy Mullican uzyskał dokładność 50 bilionów miejsc po przecinku przy pomocy programu y-cruncher. Obliczenia zajęły 303 dni, a sama liczba zajęła ok. 281 TB miejsca.
Niezależnie od algorytmów znajdujących coraz lepsze przybliżenia liczby pi opracowano metody obliczania pojedynczych bardzo odległych cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi. Np. w roku 2010 obliczono cyfrę będącą na 2 000 000 000 000 000 miejscu po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi i wynosi ona zero. Obliczenia trwały 23 dni na 1000 maszynach.
Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
1 marca - w rocznicę śmierci ppłk. Łukasza Cieplińskiego, bohatera wojny obronnej 1939 r., uczestnika konspiracji, a także prezesa IV Komendy Zrzeszenia WiN jest obchodzony Narodowy dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Sprawcy tej zbrodni sądowej oczekiwali, że zarówno jego, jak i pozostałych uczestników powstania antykomunistycznego spotka ten sam los, że żołnierzy walczących z sowiecką okupacją czeka śmierć w walce lub podczas egzekucji - i pozostanie na zawsze piętna zdrajcy. Po wielu latach ludzie Ci doczekali się sprawiedliwego osądu. Zachęcam do zapoznania się z prezentacją przygotowaną na ten temat przez naszą uczennicę - Ritę Malinowską.
Józef Połeć
DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE, KOCHANE DZIECI !!!
Miło jest mi poinformować, że od 1 marca 2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III mogą wrócić na zajęcia stacjonarne. Wracamy w pełnym reżimie sanitarnym. Przypominam o obowiązku stosowania się do procedur zarówno przez dzieci, pracowników jak i rodziców! Do oddziałów przedszkolnych i szkoły wysyłamy tylko dzieci zdrowe - bez żadnych oznak choroby, przeziębienia, kataru itp. Tylko tak możemy ustrzec się kolejnego zamknięcia szkoły i dalszego zdalngo nauczania. Bardzo proszę rodziców o odpowiedzialność !!! Dbając o wzajemne bezpieczeństwo zalecam, aby w przypadku choroby wśród domowników i braku wyniku testu w kierunku zakażenia Covid-19 rozważyć możliwośc pozostawienia dzieci w domu.
Józef Połeć
Drodzy Rodzice!
Uprzejmie informuję, że w dniu 23 lutego 2021 roku Pan Wójt Gminy Adamówka Zarządzeniem nr 11/2021 ustalił terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (w tym terminów składania dokumentów) na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych. Bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji oraz poniższymi załącznikami.
Józef Połeć
Regulamin_rekrutacji_do_oddzialow_przedszkolnych_i_klasy_I.pdf
deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.pdf
zgloszenie_dziecka_szescioletniego_-_zal._nr_4.pdf
zgloszenie_dziecka_do_klasy_I_zal._nr_5.pdf
Terminy_przeprowadzania_rekrutacji.pdf
Oswiadczenie_woli_przyjecia_i_uczeszczania_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
Drogie Świetliczaki!
Przesyłam Wam propozycje na kolejne dni. Może tym razem przeniesiecie się w wirtualną podróż i zwiedzanie? Poniżej znajdziecie link, który Wam w tym pomoże. Zapraszam.
wirtualny spacer
praca plastyczno techniczna
https://www.youtube.com/watch?v=fjF3rZH21Mc
origami
http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/1763,origami-dla-poczatkujacych.html
gry i kolorowanki
Oto propozycje zajęć online na kolejne dni tygodnia.
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
Na pocztę szkolną wpłynęła prośba Nadleśnictwa Mielec zachęcająca do międzynarodowego głosowania na "Drzewo Roku 2021". Polskim drzewem jest w konkursie lipa Nepomucena. Poniżej zamieszczam treść prośby Nadleśnictwa i zachęcam do głosowania.
Józef Połeć
Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy, Młodzieży Szkolna
W dniu 1 lutego br. rozpoczął się Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021 i trwa przez cały miesiąc. Polskę reprezentuje lipa św. Jana Nepomucena, laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski, organizowanego przez Klub Gaja, która w ówczesnym plebiscycie zdobyła rekordową liczbę 15346 głosów.
Oprócz naszej lipy wśród finalistów znalazło się jeszcze 13 drzew z: Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa.
Na potrzeby europejskiego konkursu naszą lipę nazwaliśmy Wiejską Dobrodziejką.
Dawnym polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej!
Lipa stała się miejscem spotkań i różnorakich koncertów. Przy dźwiękach muzyki czy wirujących w tańcu parach w jej otoczeniu zapominamy o codziennych troskach.
Zwracamy się z prośbą o promowanie Konkursu wśród szkół i zachęcenie nauczycieli, wychowawców, personelu szkolnego, rodziców, a przede wszystkim młodzieży szkolnej do głosowania przez cały miesiąc luty na lipę św. Jana Nepomucena.
Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.treeoftheyear.org i wybrać dwa drzewa. My oczywiście prosimy o głos dla lipy (pozycja nr 9), a najlepszą taktyką – aby nasza polska kandydatka miała szansę na wygraną - byłoby drugi głos oddać drzewu z najsłabszym wynikiem. Przez pierwsze trzy tygodnie lutego widoczna będzie liczba oddanych głosów stąd najlepiej zagłosować w tym czasie. Głos musi zostać potwierdzony kliknięciem linku otrzymanego na skrzynkę pocztową od organizatora konkursu. Z jednego adresu e-mail w trakcie całego konkursu można zagłosować tylko jeden raz.
Informacje o Konkursie i naszej kandydatce na Państwa stronach internetowych, profilach facebookowych czy w innych mediach będą bardzo cenne i na pewno znacząco wpłyną na ilość oddanych głosów, a każdy głos się liczy.
Dla bardziej zainteresowanych, w załączeniu przesyłam garść informacji, zdjęcia i plakaty do wykorzystania.
Zagłosuj na lipę św. Jana Nepomucena, namów innych, a oni niech namówią kolejne osoby. Sprawdź, czy zagłosowali!
Darz Bór!
Hubert Sobiczewski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec
tel. kom. 692 570 420
39-300 Mielec, ul. Partyzantów 11
tel.: +48 17 747 69 70, fax: +48 17 747 69 71
prezes Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie
Przez kilka kolejnych dni znowu nie zobaczymy się w szkole. Na pewno będziecie mieli wiele pracy związanych z zajęciami dydaktycznymi, ale po ich odrobieniu mam nadzieję, że zajrzycie do tego, co chcę Wam zaproponować na jeszcze zimowe popołudnia
Moje propozycje:
Soki są przepyszne, a w dodatku mają wiele witamin. Pijcie je więc na zdrowie! Przy okazji można złapać trochę odporności, w sam raz na te trudne czasy.
Przepisy:)
Pomarańczowa moc
Składniki:
Wszystkie składniki umieśćcie w wyciskarce ( można wycisnąć w ręcznej wyciskarce) i przygotujcie intensywnie pomarańczowy sok! Przyprawy w proszku dodajcie najlepiej do gotowego soku.
Sok ananasowy
Składniki:
Wszystkie składniki umieścić w wyciskarce, i SMACZNEGO!
A to propozycje dla tych, którzy nie lubią „zabawy” w kuchni.
ZABAWA MUZYCZNA – QUIZ
https://youtu.be/P-tqH87J64Y
MEMORY – Polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Doskonale ćwiczy koncentrację i pamięć.
https://pamiec.imasz.net/
NAUKA PRZEZ ZABAWĘ
http://pisupisu.pl/
KOLOROWANKI
http://www.kidipage.com/pl/kolorowanki/mandala/index.html
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drogie Dzieci!
W związku z kolejnymi zachorowaniami Covid-19 wśród dzieci, personelu oraz wśród mieszkańców podjąłem trudną decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w oddziałach przedszkolnych w budynku nr 26 oraz w oddziałach klas: "0" - III w budynku nr 180 i przejściu na nauczanie zdalne do dnia 26 lutego włącznie. Decyzja ta podyktowana jest troską o życie i zdrowie dzieci, personelu i innych osób.
Józef Poleć - dyrektor szkoły
Przez najbliższe dni nie możemy się spotykać w naszym przedszkolu. W związku z tym przygotowałam dla Was zajęcia, które możecie wykonać w domu z rodzicami lub starszym rodzeństwem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Bożena Łopuch
Środa, czwartek - Siła żywiołów.pdf
Piątek 19 Zabawy w piasku glinie i ziemi.pdf
Dzień dobry!
Drodzy rodzice dzieci "młodszej" grupy przedszkolnej!
Informuję, że w związku z zakażeniem pracownika Covid -19 oddział zostaje zamknięty do dnia 19 lutego 2021 r.
Przez najbliższe dni nie możemy się spotykać w naszym przedszkolu. W związku z tym przygotowałam dla Was zajęcia, które możecie wykonać w domu z rodzicami lub starszym rodzeństwem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Szanowni Rodzice "młodszej" grupy dzieci z oddziału przedszkolnegow Adamówce!!!
Z przykrością informuję, że w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u pracownika oddziału przeszkolnego w budynku nr 26 oddział "młodszej" grupy od jutra, tj. 15.02.2021 r. przechodzi na tryb pracy zdalnej. Równocześnie przypominam, że do oddziałów przedszkolnych i szkolnych mogą przychodzić jedynie dzieci bez oznak przeziębienia!!! Bardzo proszę również o dzielenie się bezposrednio informacjami o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem wśród domowników, aby odpowiednio wcześnie można było podjąć właściwe kroki w celu przeciwdziałania rozszerzaniu się zakażenia. Termin powrotu do pracy w trybie stacjonarnym zostanie podany w terminie późniejszym - po konsultacji ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku. W sprawie kwarantanny kontaktować się będą z Państwem telefonicznie pracownicy Stacji "Sanepid" w Przeworsku. Bardzo prosimy o odbieranie telefonów.
Józef Połeć - dyrektor szkoły
Karnawał to ciekawy czas. To tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
W naszym przedszkolu świętowanie tego niezwykłego czasu rozpoczęliśmy od obchodów „Tłustego czwartku”, którego nieodzownym akcentem są pyszne pączki. W Zapusty w naszym przedszkolu pojawił się ten długo wyczekiwany, słodziutki, okrąglutki, polany lukrem pączuś , który skradł serca wszystkich przedszkolaków i szybko zniknął w brzuszkach małych łakomczuszków.
Kolejny dzień przyniósł przedszkolakom również wiele radości i uśmiechu a to za sprawą niespodzianek, które na dzieci czekały już od samego rana. Przekraczając próg sali dzieci witała kolorowa dekoracja, a na stolikach leżały do zrobienia maski. Do sali przywędrowało także ogromne pudło z kolorowymi strojami i karnawałowymi atrybutami, tym samym dając znać, że czas szykować się na bal. W mgnieniu oka sale przedszkolne zapełniły się kolorowymi uczestnikami przedszkolnej zabawy. W czasie przerwy w tańcach na dzieci czekało jeszcze kolorowe pudełeczko wypełnione po brzegi serduszkowymi upominkami przygotowywanymi przez cały tydzień . Dyżurny dokonał otwarcia pudełeczka i wręczył wszystkim uczestnikom przedszkolnych pląsów upominki z okazji „Dnia Lubienia się”.
Tego dnia mieliśmy jeszcze jeden ważny powód do świętowania , a mianowicie jedna z naszych młodszych koleżanek obchodziła swoje trzecie urodziny. Z tej okazji życzymy Idze wszystkiego co najlepsze, zawsze uśmiechniętej buźki, wspaniałych przygód i prawdziwych przyjaciół.
Przedszkolaki z nauczycielkami.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykle wyczekiwany przez dzieci, dostarczający wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana dzieci pomagały dekorować salę balonami i serpentynami. Podczas wspólnej zabawy „worek przebieranek” przedszkolaki wyjmowały przeróżne atrybuty karnawałowe, które ubierały i w jednej chwili w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Na balu nie zabrakło również polskich wokalistów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Było przy tym wiele radości i śmiechu.
Podczas balu dzieci mogły zaprezentować swoje stroje oraz wziąć udział w tańcach i zabawach, a także mieli okazję skosztować pysznych wypieków w postaci pączków i oponek przygotowanych z okazji Tłustego Czwartku.
Na balu bawiliśmy się świetnie!
Kolejny bal karnawałowy już za rok!
Szanowni Rodzice dzieci z z klasy I i III w Adamówce!!!
Z przykrością informuję, że w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u 2 pracowników szkoły w budynku nr 180 oddziały klasy I i III przechodzą na nauczanie zdalne. Klasa I od 10.02.2021 r. do dnia 14.02.2021 roku, klasa III od 10.02.2021 r. do 19.02.2021 roku włącznie. W sprawie kwarantanny kontaktować się będą z Państwem telefonicznie pracownicy Stacji "Sanepid" w Przeworsku. Bardzo prosimy o odbieranie telefonów.
Józef Połeć - dyrektor szkoły
Powered by aSc EduPage